Ekstrakt Propolisowy 20% 50ml
towar niedostępny
Opis
Jest to gotowy do stosowania produkt składający się tylko z dwóch składników:
propolisu i etanolu (70%). Produkt jest zestawiany na bieżąco ze świeżego propolisu.
Termin przydatności wynosi ok 3lata od zakupu.
DZIAŁANIE:
- EKSTRAKT WYKAZUJE BARDZO POZYTYWNE DZIAŁANIE W ZWALCZANIU:
- WRZODÓW I CHORÓB PRZEWODU POKARMOWEGO
- PRZEZIĘBIEŃ, GRYP
- OSŁANIA I ODTRUWA WĄTROBĘ
- CHORÓB GARDŁA, KRTANI I DZIĄSEŁ
- CHORÓB SKÓRY
- SCHORZEŃ OTOLARYNGOLOGICZNYCH
- SCHORZEŃ GINEKOLOGICZNYCH I POŁOŻNICZYCH
- SCHORZEŃ PROKTOLOGICZNYCH
- Zastosowanie EKSTRAKTU PROPOLISOWEGO:
-
- osobom często chorującym na grypę, przeziębienia, nieżyt nosa oraz anginę zaleca się przyjmowanie 20 kropli na łyżeczce cukru, trzy razy dziennie.
- Nalewkę można także dodawać do herbaty w proporcjach 30 kropel na jedną szklankę lub, szczególnie przy zapaleniu gardła oraz tchawicy, 50 kropel na szklankę wywaru z rumianku, jednak ta forma jest przeznaczona jedynie do płukania gardła.
- Propolis jest skutecznym lekarstwem na parodontozę oraz zapalenie dziąseł. Najbardziej efektywnym sposobem stosowania będzie wtedy żucie kulki propolisu, tak jak robi się to z gumą (i jak robiono już w starożytnym Egipcie).
- Cierpiącym na stany zapalne żołądka poleca się picie herbaty z 30 kroplami nalewki propolisowej około pół godziny przed posiłkiem.
- Inne zastosowania propolisu:
- Przy stanach zapalnych, nawet z występowaniem gorączki, 3 x dziennie 30 kropli nalewki propolisowej.
- Przy stanie zapalnym gruczołu krokowego (prostacie) przyjmujemy 1 x dziennie 30 kropli.
- Przy chorobie nadciśnieniowej 1 x dziennie 30 kropli, aż do unormowania ciśnienia.
- Przy zapaleniu nerek i wątroby 2 x dziennie po 40 kropli w 100 ml wody, co drugi dzień.
- W okresie klimakterium kobiety powinny zażywać 1 x dziennie 10 kropli.
- Przy owrzodzeniach żołądka i jelit oraz guzach, na czczo należy popijać mieszaninę 100 ml ciepłego mleka z dodatkiem 40 kropli nalewki propolisowej.
- Przy anginie, katarze, zapaleniu gardła oraz przeziębieniach, a także w celach profilaktycznych w okresie zagrożenia tymi chorobami, przepłukujemy gardło roztworem 40 kropli nalewki propolisowej i 200 ml ciepłej wody, a także popijamy roztwór kilkukrotnie w ciągu dnia.
- Przy bólach żołądka pijemy 100 ml ciepłej wody z dodatkiem 50 kropli.
- W przypadku gruźlicy: 3 x dziennie 30 kropli na łyżeczkę cukru, a ponadto 2 x w tygodniu inhalacje ze 100 kropli nalewki propolisowej i 0,25 litra wrzącej wody.
- Przy objawach grzybicy skóry i egzemie, miejsca zaatakowane (np. pomiędzy palcami stóp) delikatnie smarujemy nalewką propolisową. Przy wszelkich ranach i uszkodzeniach skóry delikatnie smarujemy nalewką. Jeżeli alkohol zbyt drażni, można zastosować maść propolisową.
- Na trudno gojące się rany i odleżyny, używamy propolisu w następujący sposób: miejsca obolałe zmywa się naparem z ziela rzepiku pospolitego, a następnie smaruje kilkakrotnie nalewką propolisową. Rana powinna obeschnąć. Przy oparzeniach, szczególnie pierwszego stopnia, należy kilkakrotnie smarować nalewką propolisową. W wyniku tego nie występują pęcherze.
- Na odciski (nagniotki) i zgrubienia skóry, należy przed spaniem przykładać małe tamponiki nasycone roztworem propolisu (uwaga na pościel - można pobrudzić). Na dzień stosować maść propolisową z dodatkiem kwasu salicylowego.
- Przy podrażnieniach po goleniu, skórę t3 x dziennie przecierać dziąsła tamponem nasyconym roztworem propolisu lub płukać 10 kroplami na kieliszek wody.
- Propolis dzięki właściwością antybakteryjnym eliminuje bakterie z jamy ustnej, minimalizując w ten sposób powstawanie nowych stanów zapalnych. Dodatkowo propolis poprawia krążenie w tkance przy zębnej, łagodzi powstałe stany zapalne i regeneruje miazgę zębową.
- Propolis wykazuje działanie przeciwbólowe i regenerujące. Zdecydowanie ułatwia gojenie ran. W przypadku paradontozy najczęściej stosuje się propolis w formie nalewki (pijąc lub/i nacierając nasączonym wacikiem miejsca zmienione chorobowo). Można również stosować propolis nierozpuszczony tzn. żuć uformowaną bryłkę, wcześniej ogrzaną w dłoniach lub w woreczku zanurzonym w ciepłej wodzie. Ponieważ za przyczynę paradontozy przyjmuje się ogólnoustrojowe osłabienie obok propolisu pomocny w leczeniu jest pyłek pszczeli, który dzięki swoim właściwością leczniczym w tym suplementacji witamin może ograniczyć dalszy postęp choroby.
- Oprócz wymienionych wyżej dobrodziejstw propolisu wskazuje się na zbawienne zastosowanie tego naturalnego specyfiku w :
- leczeniu nadciśnienia (obniża ciśnienie krwi)
- profilaktyce zawału serca, udary mózgu
- miażdżycy
- bolesnych menstruacjach
- chorobach gardła, przeziębień,
- zapaleniu płuc ( pomocny)
- prostata
- Propolis nazywany jest „wymiataczem „ wolnych rodników. Wolne rodniki są odpowiedzialne za starzenie się organizmu