MIÓD Z PYŁKIEM KWIATOWYM 1,2KG
Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
48 godzin
Cena:
50,00 zł
50.00
Cena w innych sklepach:
50,00 zł
Ocena:
5





Opis
Miód z Pyłkiem Kwiatowym - kolor ciemno-brązowy. W smaku wyczuwalny lekko gorzkawy smak pyłku i słodki smak miodu.
Zastosowanie:
- Wszystkie zalety miodu wielokwiatowego połączone z właściwościami leczniczymi pyłku
- Posiada wysoką wartość odżywczą
- Z powodzeniem może być stosowany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, u których zauważa się problemy z apetytem lub stwierdza stan niedożywienia.
- Wskazany jest w okresie rekonwalescencji oraz po przebytych operacjach.
- Ze względu na dużą zawartość białka i łatwo przyswajalnego żelaza może być stosowany przez wegetarian jako naturalny suplement diety, zapobiegający niedoborom tych składników.
- Wzmacnia system odpornościowy.
- Ma właściwości przeciwwirusowe. W roku 2014 w „Food and Chemical Toxicology”, opublikowano wnioski z badania, w trakcie którego poddano analizie substancje czynne pochodzące z ośmiu próbek pyłku pszczelego z różnych źródeł. Udowodniono, iż każda z próbek wykazywała działanie przeciwdrobnoustrojowe.
- Zmniejsza stres
- Ze względu na wartości odżywcze pyłek pszczeli poprawia dopływ krwi do tkanek nerwowych, przez co wzmacnia system nerwowy.
- Wspomaga odchudzanie Jest produktem niskokalorycznym – dwie łyżeczki pyłku to tylko 40 kcal i około 4 g cukru. Wspomniana ilość zapewnia też 8% dziennej dawki błonnika.
- Aminokwasy zawarte w pyłku wspomagają metabolizm. Nie ma jednak żadnych naukowych dowodów na to, iż pyłek pszczeli jest produktem odchudzającym.
- Jest wskazany dla miłośników kawy Wysoka zawartość magnezu w pyłku niweluje skutki picia dużej ilości kawy. Ciekawostkę może stanowić fakt, iż pyłek sam działa podobnie – dodaje energii.
- Działa przeciwalergicznie
- Znajdująca się w pyłku substancja czynna, antyhistamina, ma działanie antyalergiczne, tym samym zwiększa immunologiczne reakcje organizmu.
- Wykazuje silne działanie antybiotyczne, zwalcza chorobotwórcze bakterie Badania przeprowadzone przez prof. dr. hab. Bogdana Kędzię potwierdziły, iż pyłek pszczeli hamuje rozwój bakterii i grzybów drożdżoidalnych powodujących zakażenia skóry.
- Łagodzi objawy menopauzy W 2015 roku w Niemczech zaobserwowano, że kobiety będące w trakcie leczenia raka piersi, którym włączono dodatkową suplementację miodem i pyłkiem pszczelim, zauważyły znaczną poprawę samopoczucia. Badania wykazały, że substancje odżywcze zawarte w pyłku mają korzystny wpływ na równoważenie poziomu hormonów. Aż 70% kobiet przyjmujących produkt zaobserwowało u siebie poprawę nastroju i wzrost energii. Wspomaga płodność Stymuluje owulację, chroni przed poronieniem i poprawia spermatogenezę (proces powstawania i dojrzewania plemników). Redukuje stany zapalne
- Działanie przeciwzapalne pyłku pszczelego porównywane jest do działania takich leków jak naproxen. W artykule opublikowanym w 2010 roku w „Pharmaceutical Biology” grupa tureckich naukowców z Uniwersytetu w Ankarze, powołując się na przeprowadzone przez siebie badania, wskazała, że pyłek pszczeli skutecznie leczy choroby reumatyczne, a także: astmę, zapalenie oskrzeli i wrzody. Pomaga przy niedokrwistości Pyłek pszczeli jest produktem bogatym w łatwo przyswajalne żelazo. Wpływa pozytywnie na odnowę komórkową Rosyjscy naukowcy – N. Mankowski i D.G. Czebotariew – potwierdzili, iż pyłek pszczeli stymuluje odnowę komórkową. Stwierdzili oni, że odmłodzenie komórek skóry i ciała może być wspierane przez podawanie poliamin, mikroelementów, enzymów i aminokwasów obecnych w pyłku pszczelim. Te składniki odżywcze są potrzebne organizmowi do tworzenia nowej tkanki.
- Działa antynowotworowo Badania przeprowadzone przez Eiichiego Furusawę z Uniwersytetu w Honolulu wykazały, iż wodny wyciąg z pyłku kwiatowego może być stosowany jako lek wzmagający działanie leków nowotworowych (długość życia chorych zwierząt poddanych badaniom wydłużyła się o 70% w przypadku podawania samego leku, a o 291% w przypadku terapii lekami i wyciągiem z pyłku kwiatowego).
Sposoby i dawkowanie - Najczęściej przyjmuje się 1-2 łyżki stołowe miodu 3 razy dziennie, po rozpuszczeniu w 1/2 szklanki ciepłej wody. Zakładając, że 1 łyżka miodu waży średnio 20 g, odpowiada to 60-120 g dziennie. Najlepiej jest przyjmować miód na godzinę przed lub godzinę po posiłku. Czas trwania leczenia wynosi przeciętnie 6 tygodni.
